IDC WM 2019

Hungary - Tápiószentmárton

3-5. May 2019

 

Platz. Startn. Handler Name of the dog A B C Total Qual.
1 28 Mandy Niedergesäß(D) Carlos vom Schlossrudwalde 92 92 98 282 VG
2 12 Jose Luis Cardo Beltran(ES) Nico de Covalta 100 91 91 282 VG
3 30 Daniela Lechner(D) Buddy vom Hexenzauber 97 94 90 281 VG
4 24 Giuseppe Soprani(I) Jody von Schattenjäger 99 89 91 279 VG
5 35 Ingar Andersen(N) Olex Chuck vom Landgraf 89 95 90 274 VG
6 18 Simone Jeans(USA) Chalmar's Ockham's Razor 95 84 94 273 VG
7 43 Freddy Sermant(B) Pepper vom Schloss Lupus 93 89 90 272 VG
8 33 Klaus Jorgensen(LT) Jackie vom Maindreieck 96 79 96 271 VG
9 17 Ralf Karcher(D) Diragos Alfred 97 91 83 271 VG
10 44 Sebastian Schauermann(S) Diragos Avalon 88 88 94 270 VG
11 31 Gerhard Umgeher(A) Hatari Opus Meum 98 90 81 269 G
12 39 Mami Ichimura(J) Noak von Warringhof 98 89 81 268 G
13 36 NickVannerrom (B) Nostra van de Donauhoeve 87 90 90 267 G
14 38 Svetlana Vinogradova(RUS) Korona Astralis Rea 95 84 86 265 G
15 14 Angela Mai(D) Donna del Pais Baviera 91 92 81 264 G
16 21 Dean Banks(GB) Cato Carlos Bohemia 92 83 88 263 G
17 22 Ashley Stursa(USA) Marco vom Landgraf 97 86 77 260 G
18 40 Pavel Pluhař(CZ) Idar Gumby 85 84 90 259 G
19 7 Nilla Bengtsson(S) Cape Secure Desert Breeze 89 77 91 257 G
20 20 Vladimira Gschwindl(CZ) Goro Extra Elite 84 81 90 255 G
21 29 Mari Kainiemi(FI) Yenicerin Acca Larentia 96 71 81 248 G
22 32 Judit Günther(HU) Berborinco Axa-Thea 96 74 73 243 G
23 16 Paivi Rytivaara(FI) Pirat von Warringhof 79 92 72 243 G
24 19 Tom Hansen(DK) Be-Baron Ella of Frell 83 77 78 238 S
25 27 Camilla Rönnqvist (S) Diragos Ash 80 75 78 233 S
  15 Oriana Roma(I) Bacco De' Andreoli 94 90 65 249 U
  37 Daniela Volpi(I) Cahalisj vom Oldenburger Land 90 89 60 239 U
  6 Gerda De Ryck(B) Noya van de Donauhoeve 60 86 81 227 U
  5 Roger Forrer(CH) Karla vom Maindreieck 43 91 91 225 U
  9 Katlyn Ann Schwarzwaelder(US) Ferro (Benavides) 31 90 86 207 U
  3 Barbara Valenti(I) Altengarde Drykon 39 78 89 206 U
  26 Scott Severs(USA) Otchi von Warringhof 29 91 72 192 U
  34 Johann Thaler(A) Ivy van da Hell 22 77 89 188 U
  1 Giulia Viano(IT) Malibu Kenia 8 94 86 188 U
  23 Pernille Marie Nielsen(DK) Brown Chief Bakki 94 90 ABR 184  
  2 Peter Faber(DK) Destiny`s Phoenix Invisible Touch 90 84 ABR 174  
  4 Norbert Hartmann(D) Othinga vom Ferrenberg 5 89 75 169 U
  8 Agnes Csík(H) Norman von Warringhof 10 61 90 161 U
  42 Karla Zywiaková(CZ) Travis Tonny Alary Aslar 82 65 ABR 147  
  11 Gionata Spagnuolo(I) Arrow di Casa Pucci 44 83 ABR 127  
  25 Jason Bane(US) Gleena vom Dragonerreich 12 77 DISQ.   DISQ.
  13 Christina Söderqvist(S) Mezzrow's Stella 0 58 ABR 58  
  10 Vibeke Nannestad(DK) Pippi vom Ferrenberg 0 73 DISQ   DISQ.
  41 Andrea Wittkowski(D) Nyke vom Binselberg 90 75 DISQ   DISQ.