HDK ÉVGYŐZTES KIÁLLÍTÁS / HDK YEARWINNER SHOW

 

DATE: 27.11.2016

JUDGE: Mario Mayerhofer (A)

ENTRIES: 44

RESULTS BY: HDK OFFICE

 

YEARWINNER 2016, BOBGrafit di Perlanera (Pride of Russia Taymir x Fruthy Free di Perlanera)

YEARWINNER 2016 Brutus the Dinamit Power (Quickstep King of Darkness x Tailor & Balmary Amazon)

YEARWINNER 2016 Mona Lisa di Perlanera (Mitto del Nasi x Tahi-réme Ruthy)

YEARWINNER 2016Livonija Baronesa Amidala Padme (Oscar z Padoku x Livonija Baronesa Pia Pandora)

YOUTH YEARWINNER 2016 Tahi-réme Tonic (Oz di Casa Giardino x Tahi-réme Maya)

YOUTH YEARWINNER 2016Tahi-réme Tango (Oz di Casa Giardino x Tahi-réme Maya)

YOUTH YEARWINNER 2016 Caprice di Perlanera (Gangster Dandias de la Villa Valiano x Trunka Lunka di Perlanera)

YOUTH YEARWINNER 2016 Angel of Shaytan Alina (Pride of Russia Shaytan x Betty Boop od Telepa)

 

FEKETE KANOK / BLACK MALES

BÉBI OSZTÁLY / BABY CLASS

VP1, BABY YEARWINNER 2016 Astro di Perlanera (Asterix del Nasi x Fruthy Free di Perlanera)

VP2 Sant Kreal Sheldon (Oksamit de Grande Vinko x Pride of Russia Avrora)

VP 3 Zefir di Perlanera (Eutay del Nasi x Amorella di Perlanera)

 

KÖLYÖK OSZTÁLY / PUPPY CLASS

VP1, PUPPY YEARWINNER 2016 Norton Neal v. Jahrestal (Purgaj's Porsche di Altobello x Dirty Diana v. Jahrestal)

 

FIATAL OSZTÁLY  / YOUTH CLASS

ECX.1, YOUTH YEARWINNER 2016 Tahi-réme Tonic (Oz di Casa Giardino x Tahi-réme Maya)

EXC2 Jolly Jumper v. Jahrestal (Pride of Russia Altay x Calvina Clein v. Jahrestal)

EXC3 Pride of Russia Chingay (Pride of Russia Altay x Pride of Russia Shelma)

EXC4 Negro Bohemia Gotika (Thor del Nasi x Cherrie Halit Pasa)

ABSENT Osheen di Caresi Nice (Toscano del Diamante Nero x Ephira di Caresi Nice)

 

NÖVENDÉK OSZTÁLY / INTERMEDIATE CLASS

EXC1, CAC, YEARWINNER 2016, BOB Grafit di Perlanera (Pride of Russia Taymir x Fruthy Free di Perlanera)

 

NYÍLT OSZTÁLY / OPEN CLASS

EXC.1, CAC St. Roko di Acumincum (Born to be Mine di Altobello x Bella Bianca Posterior)

ABSENT Paquito di Perlanera (Sant Kreal Zeus x Ferrari Flying di Perlanera)

 

MUNKA OSZTÁLY/ WORKING CLASS

ECX1, CAC Fort Bellators El'Guard (Guard de Marine de Grande Vinko x Savana Betelges)

ABSENT Pride of Russia Shaytan (Pride of Russia Sidor x Pride of Russia Rumba)

ABSENT Thor del Nasi (Jork del Nasi x Otrada for del Nasi de Grande Vinko)

 

GYŐZTES OSZTÁLY / CHAMPION CLASS

EXC1, CAC Livonija Baron Amber Amulet (Oscar z Padoku x Livonija Baronesa Pia Pandora)

 

BARNA KANOK / BROWN MALES

BÉBI OSZTÁLY / BABY CLASS

 

VP1, BABY YEARWINNER Quint di Caresi (Oscar z Padoku x Folly Polly di Caresi)

 

FIATAL OSZTÁLY  / YOUTH CLASS

EXC 1, YOUTH YEARWINNER 2016 Tahi-réme Tango (Oz di Casa Giardino x Tahi-réme Maya)

 

NYÍLT OSZTÁLY / OPEN CLASS

EXC1, CAC, YEARWINNER 2016 Brutus the Dinamit Power (Quickstep King of Darkness x Tailor & Balmary Amazon)

 

 

GYŐZTES OSZTÁLY / CHAMPION CLASS

EXC1, CAC Get to the Point Endless Empire (Destiny's Highway to Hell x Get to the Point Berta)

 

FEKETE SZUKÁK / BLACK FEMALES

BÉBI OSZTÁLY / BABY CLASS

 

VP1, BABY YEARWINNER 2016 Zamira Zoia di Perlanera (Eutay del Nasi x Amorella di Perlanera)

VP2 Dory Vita Pride of Turkey (Arthur Pride of Turkey x Nadia del Naissus)

 

KÖLYÖK OSZTÁLY / PUPPY CLASS

VP1, PUPPY YEARWINNER 2016 Delta del Naissus (Dobergarden Forever Tom Tom x Gren Gina del Naissus)

VP2 Sunshine Shadow of The Darkness (Orson von Nemesis x Cimet Shadow of The Darkness)

 

FIATAL OSZTÁLY  / YOUTH CLASS

ECX.1, YOUTH YEARWINNER 2016  Caprice di Perlanera (Gangster Dandias de la Villa Valiano x Trunka Lunka di Perlanera)

EXC2 Angel of Shaytan Alcantara (Pride of Russia Shaytan x Betty Boop od Telepa)

EXC3 Tahi-réme Tuttiefruttie (Oz di Casa Giardino x Tahi-réme Maya)

ABSENT Heidy del Nasi (Asterix del Nasi x Soraya del Nasi)

 

NÖVENDÉK OSZTÁLY / INTERMEDIATE CLASS

EXC1, CAC Zarina delle Querce Nere (Giuda Benhur di Baia Nera x Fendi Crystal di Baia Nera)

EXC2 Willa del Naissus (Tahi-réme Max x Tahi-réme Henna)

EXC3 Sant Kreal Pia Desideria (Sant Kreal Zeus x Sant Kreal Jaantje)

NYÍLT OSZTÁLY / OPEN CLASS

EXC1, CAC Tahi-réme Ono (Oksamit de Grande Vinko x Tahi-réme Holly)

Fort Bellators Evgenika Evviva (Guard de Marine de Grande Vinko x Savana Betelges)

 

MUNKA OSZTÁLY/ WORKING CLASS

EXC1, CAC Livonija Baronesa Athena Pallas (Oscar z Padoku x Livonija Baronesa Pia Pandora)

 

GYŐZTES OSZTÁLY / CHAMPION CLASS

EXC1, CAC, YEARWINNER 2016   Mona Lisa di Perlanera (Mitto del Nasi x Tahi-réme Ruthy)

EXC2 Lilien Letty von Sharlatán (Pride & Passion Benedictus x Chiquita Caramia von Sharlatán)

 

VETERÁN OSZTÁLY / VETERAN CLASS

EXC1 Tahi-réme Olivia (Tahi-réme Churchill x Tahi-réme Opium)

 

BARNA SZUKÁK / BROWN FEMALES

KÖLYÖK OSZTÁLY / PUPPY CLASS

 

VP1, PUPPY YEARWINNER 2016 Livonija Baronesa Dea Fiori (Ethos Steinhage-Grad x Livonija Baronesa Prima Patricia)

 

FIATAL OSZTÁLY  / YOUTH CLASS

ECX.1, YOUTH YEARWINNER 2016  Angel of Shaytan Alina (Pride of Russia Shaytan x Betty Boop od Telepa)

EXC2 Pride of Russia Chervona Varta (Pride of Russia Altay x Pride of Russia Shelma)

 

MUNKA OSZTÁLY/ WORKING CLASS

EXC1, CAC Markiza Sav Sanis (Teraline Floydt x Nevada Savsan)

 

GYŐZTES OSZTÁLY / CHAMPION CLASS

EXC1, CAC, YEARWINNER 2016  Livonija Baronesa Amidala Padme (Oscar z Padoku x Livonija Baronesa Pia Pandora)

EXC2 Nadia del Naissus (Mitto del Nasi x Fiene Hellfire)

 

TISZTELET OSZTÁLY / HONOUR CLASS

EXC1 Regatta Re' di Perlanera (Quickstep King of Darkness x Juanita di Perlanera)